HTC Wildfire S Dokunmatik Sorunu/Çözümü

 1. Öncelikle bilgisayarınızda HTC ile ilgili, HTC Sync, HTC Driver içerikli tüm programları kaldırın.
 2. Hafıza kartınızdaki ve telefonunuzdaki dosyalarınızı yedekleyin.
 3. Bu adresteki programı indirip, kurun.
 4. Telefonunuzu Hata Ayıklama Modu’na alın (Ayarlar/Uygulamalar/Geliştirme/USB hata ayıklama)
 5. Telefonunuzu bilgisayara HTC Sync bağlantı türüyle bağlayın. Sürücüler kurulunca ‘Depolama’ türüne alın.
 6. Buradaki programı indirin, ve çalıştırın. (Sağ tıklayıp ‘Yönetici olarak çalıştır’)
 7. Select MMC bölümünden hafıza kartını seçin. Aşağıdaki Format yazısına tıklayın.
 8. Step 3 bölümünden GetCID butonuna basarak hafıza kartın kimlik numarasını öğrenin. (MMC0 veya MMC1 bölümünden). Çıkan rakamları kopyalayın.
 9. Rakamları http://psas.revskills.de/?q=goldcard adresine girip CID kutusuna yazın, Android seçili olarak kalsın, güvenlik kodunu girin ve Download Goldcard butonuna basın.
 10. Bilgisayarınıza yüklenen .img dosyasını, programa geri gelip Load IMG bölümünde bulun. Daha sonra Patch MMC butonuna basın. İşlem başarılı ise Goldcard adımı bitmiş demektir.
 11. Daha sonra bu adresteki dosyayı indirip,  arşivden çıkardığınız 2 dosyayı hafıza kartına atın.
 12. Telefonunuzu kapatın, bataryayı çıkartın. Ses kısma tuşuna ve açma/kapama tuşuna aynı anda basarken bataryayı takın.
 13. Beyaz bir ekranda Power, Vol-Dn Diag gibi yazılar olacak, bu adımda ses kısma tuşuna basın.
 14. 5-10 saniye içinde telefonunuzu düz bir yere koymanızı isteyen yazı gelecek. Bu adımda telefonunuzu düz bir yere koyun ve bekleyin.
 15. Ekranda Clear s58 yazısını gördüğünüzde bataryayı çıkartıp telefonunuzu normal şekilde başlatın. Telefon ekranının kalibrasyonu tamamlandı.
 • Bilgisayarda hafıza kartı gözükmüyorsa veya CID ile ilgili sorun yaşarsanız, Aygıt Yöneticisine göz atın. Android sürücüsü yüklenmediyse sorun yaşanabilir, adımları en baştan tekrarlayın.
 • Telefonda kalibrasyona gelemiyorsanız, dosyaların hafıza kartında olduğuna emin olun. Aynı sorun yaşanırsa Gold Card için adımları en baştan tekrarlayın.
 • Tüm adımlar başarıyla tamamlanıp yine de sorun devam ederse, telefonunuzu duvara fırlatın. Büyük ihtimalle fiziksel çizikler haricinde sorun olmayacak ve bu sizi rahatlatacak.
 • Telefona bir şey olursa gidin ve yeni bir HTC alın, zira HTC’den daha sağlam bir telefon varsa o da HTC’nin başka bir modelidir.

Comments

Leave a comment

name*

email* (not published)

website